Zanícené šlachy i podvrtnuté palce. Lékaři říkají, jak mobilní telefony deformují tělo

Date:

Mobilní telefony používáme v průměru tři hodiny a patnáct minut denně. Ráno „překrolujeme“ obrazovku, abychom zjistili, co nového se ve světě událo. Pohodlně vyřídíme několik e-mailů ještě dříve, než přijedeme fyzicky do práce.

A během dne díky zařízení, které máme vždy na dosah, jednoduše komunikujeme s rodinou, přáteli a známými.

Jako většina usnadnění života, i toto si však vybírá svoji daň. Možná jste se nad tím nikdy nezamysleli, ale pohyby, které při používání mobilního telefonu vykonáváme, vůbec nejsou pro lidské tělo přirozené.

Často jej držíme s ohnutým zápěstím a krk ohýbáme co nejvíce tak, abychom hlavu dostali do záklonu nad obrazovku. Zatěžujeme nejen ruce, ale také páteř.

Výzkumů, které by popisovaly deformace způsobené používáním mobilního telefonu, zatím není mnoho. Lékaři však říkají, že za poslední léta jim v ordinaci přibývají pacienti s onemocněními kloubů a měkkých tkání. Chodí například se zánětem šlach prstů, palců, zápěstí, loktů, krku, ramen a horní části zad.

close up on businessman hand working on smartphone to synchronize on SaaS host server to working on system for technology and business concept

Kdo je viníkem? Určitě za to může řada faktorů. Někteří odborníci však značnou část spolupachatelství připisují právě chytrým telefonům.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Svářecí technika: Tipy pro výběr nejlepší svářečky

Nelze poradit univerzální svářečku, která pro vás bude ta...

Mít na kole oblečeno kvalitní cyklistické oblečení se vyplatí

Patříte k těm, kteří si potrpí na kvalitním oblečení, obuvi,...

Co věnovat ženě k narozeninám

Hledáte krásný dárek nebo něco, čím byste potěšili milovanou...

Střevní mikroby mohou mít pozitivní vliv na léčbu rakoviny, říkají vědci

Lidská střeva jsou domovem obrovského množství bakterií, hub, virů...