Trénink, který zvládnete za 20 minut: Tyto efektivní cviky pomohou při hubnutí a zpevní postavu

Date:

Začněte už dnes, každý den chvilku. Nejlepší způsob, jak rozproudit srdce a zpevnit postavu? Kombinované cviky, při kterých se zapojuje několik klouby a svalové skupiny. Tímto rychleji zpevníte celé tělo a spálíte více kalorií. Vyzkoušejte tyto cviky, stačí 20 minut!

Vyberte si šest až osm cviků z níže uvedených. Proveďte potřebný počet opakování a poté pokračujte dalším cvikem. Po dokončení všech odpočívejte 30 sekund až jednu minutu. Potom celé kolo zopakujte ještě dvakrát.

Tento trénink zvládnete za 20 minut:

Výskok ze dřepu
Začněte v podřepu se vzpřímeným trupem a rukama sepnutým před hrudníkem (prsty na nohou směřují dopředu, stehna rovnoběžně s podlahou). Zatlačte do chodidel, abyste narovnali nohy a odrazili se od podlahy do výskoku. Při výskoku natřete ruce a zapažte. Přistaňte zpět v podřepu. Udělejte 10 opakování.

Oslí výkop
Tento zábavný cvik skutečně připomíná oslíka, který vykopne zadníma nohama. Pojďte do toho, rozproudíte celé tělo! Začněte ve stoje s rukama v bok. Vyskočte do vzduchu a když přistanete jděte hned do podřepu, ruce dejte na podložku před sebe a nohy vykopněte do vzduchu výše než je výška ramen – obě najednou. Potom udělejte obyčejný výskok. Opakujte 10krát.

Úklon s medicinbalem
Postavte se s nohama na šířku ramen a držte medicinbal před pravým bokem. Zvedněte se na špičky, Míč zvedněte nad hlavu a otáčejte tělo na levou stranu, zatímco medicinbal posouváte v oblouku nad hlavou a odrazíte ho od země před levou nohou. Míč chytněte a vraťte se do úvodní pozice. Proveďte co nejvíce opakování po dobu 45 až 60 sekund, přičemž střídejte obě strany.

„Wonder Woman“
Začněte ve stoje, jako kdybyste se připravovali na skákání. Vyskočte, nohy roztáhněte široce a současně natáhněte ruce do strany. Hned vzápětí udělejte druhý výskok a přistaňte v podřepu s tím, že nohy zároveň překřižte jednu před druhou. Stejně překřížte i předloktí před tváří. Pokračujte 20krát.

Horolezec
Začněte v poloze planku, chodidla jsou od sebe vzdálena na šířku od boků, ruce jsou od sebe na šířku ramen. Zatlačte pravé koleno k hrudníku a nastřete. Opakujte s druhou nohou. Pokračujte ve střídání stran a udělejte co nejvíce opakování za 45 sekund.

Woman stretching while working at home during pandemic lockdown

Vysoká kolena
Začněte ve stoje na podložce s rukama ohnutýma v úhlu 90 stupňů, lokty držte po stranách, ruce před tělem. Pokrčte pravou nohu a zvedněte pravé koleno, dotkněte se ho pravou rukou. Vraťte pravou nohu na podlahu a rychle opakujte levou nohou. Opakujte 20krát.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou...

Na SvetStromku.cz koupíte krásné vánoční stromky i další výzdobu za nízké ceny

Právě teď je nejlepší čas řešit vánoční výzdobu tak,...

Jak si můžu ověřit svou bonitu, než půjdu žádat o půjčku?

Pokud nutně a rychle potřebujete půjčit peníze, není snad...