Pořádek v kuchyni: Praktické úložné systémy

Date:

Jak říkaly naše babičky, hospodyňka se musí umět v kuchyni obracet. Jenže není-li všechno na místě, půjde jí to jen velmi těžko. Někdy pomohou jen důmyslně využité kuchyňské skříňky.

Odhalte tedy skryté rezervy kuchyňských skříněk. Někdy není až tak důležité mít dostatečný úložný prostor, jako jeho promyšlené vnitřní uspořádání. Přinese vám to více prostoru, lepší přehled či snadný přístup ke kuchyňským věcem a výrazně ušetří čas a energii, kterou pak můžete využít k přípravě chutného jídla.

Fresh vegetables on wooden table over blurred kitchen counter interior

Praktické zásuvky

V moderní kuchyni je těžiště úložného prostoru ve spodních skříňkách. Tam se běžné policové skříňky nedoporučují, protože jsou nepřehledné. Věci, které máte umístěny v zádi, se často nepoužívají, protože o nich nevíte, že tam jsou. Rozhodně byste měli k docílení maximálního a plnohodnotného místa pro odkládání upřednostnit místo klasických dvířek na spodních skříňkách zásuvky s plnými výsuvy. S nimi dokážete vysunout celý obsah zásuvky bez omezení. Využít kapacitu zásuvek pomáhají také flexibilní podélné a příčné dělící prvky v zásuvkách nebo speciální plastové, dřevěné či kovové vložky, které se postarají o stabilitu uloženého nádobí. Velkokapacitní zásuvky díky současné technologii unesou až 60 kilogramů, takže do nich můžete klidně naskládat všechny talíře, hrnce a jiné kuchyňské nádobí. Mělčí zásuvky hned pod pracovní deskou efektivně pojmou všechny příbory, kuchyňské nože, škrabky, vařečky, ale také kořenky.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou...

Na SvetStromku.cz koupíte krásné vánoční stromky i další výzdobu za nízké ceny

Právě teď je nejlepší čas řešit vánoční výzdobu tak,...

Jak si můžu ověřit svou bonitu, než půjdu žádat o půjčku?

Pokud nutně a rychle potřebujete půjčit peníze, není snad...