Moderní byt: Bydlení ve skandinávském stylu boho

Date:

Rodinný dům v polské Poznani zavání atmosférou boho stylu. Je to krásná směs světla, dřeva, veselých barev, šedých odstínů, geometrických vzorů, ale také lehkosti, pohody a pocitu vnitřní svobody.

Zařízení v boho stylu8
Mladí majitelé, trochu romantici, trochu bohémové a hlavně fanoušci pohodlí a přírodních materiálů, toužili po domově, který by byl jejich odrazem. Originální a osobitě pojaté bydlení jim navrhli designéři ze studia Shoko. Inspirovaly je při tom zajímavé kombinace modelky a módní návrhářky Kate Moss, předchůdkyně boho módy. Sto sedmdesát čtverečních metrů má však základ ve skandinávském stylu, který je zde obohacen o hřejivé barvy, doplňky a netradiční motivy. Výsledek je útulný, nespoutaný a svérázný.

Boho styl

Žlutý impuls

V celém domě jsou na dvou podlažích tři koupelny, tři ložnice a pracovna využívána i jako pokoj pro hosty. Největší místností je obývací pokoj spojený s kuchyní, která nese prvky klasického vybavení a moderně pojatého skandinávského stylu. V tomto vzdušném, světlém a příjemném prostoru cítit závan hravosti a svobody. Stěny zůstaly většinou jednobarevné, i to proto, aby na nich vynikly obrazy či jiné dekorace. Celý interiér sjednocuje dubová podlaha, jejíž barva a struktura se objevuje také na částech nábytku. Na některých místech ji vystřídala praktická dlažba, jejíž unikátní vzor je i na stěně za kuchyňským koutem a v pracovně.

Bohemian living room interior 3d render with beige colored furniture and wooden elements and light blue colored wall

Zařízení v boho stylu
Společenská část domu je kaleidoskop odvážných vzorů, pestrých barev okořeněných knihami, květinami a pohodou. Designérům se podařilo vyhnout nadměrnému kýči.
Prostor oživují výrazné barvy a na první pohled upoutá žlutá. Nejen na netradičním obkladu stěny v kuchyňském koutě, ale také na částech nábytku a textilních doplňcích. Ty jsou navíc v různých vzorech, strukturách a doplňkových odstínech zelené, béžové a světle hnědé. Tak jak je to v boho stylu dovoleno.

Obrazy a květiny nesmí chybět

A to v žádné místnosti. Scénu jim vytváří monochromatická šedá a bílá, díky čemuž se zde mohou dobře předvádět černobílé obrazy, ale také barevné akcenty. Dominují zářivě žluté, zejména na textilu v kombinaci se zelenou. Polštáře v obývacím pokoji i ložnici jsou plné hravosti a vzorů. Do stylu interiéru výrazně zasahuje také osvětlení. A je opravdu pestré – od retro lustru nad jídelním stolem přes industriální lampy osvětlující kuchyňský ostrůvek až po zavěšené velké žárovky v koupelně.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Na SvetStromku.cz koupíte krásné vánoční stromky i další výzdobu za nízké ceny

Právě teď je nejlepší čas řešit vánoční výzdobu tak,...

Jak si můžu ověřit svou bonitu, než půjdu žádat o půjčku?

Pokud nutně a rychle potřebujete půjčit peníze, není snad...

Proč u půjček existují věková omezení?

Každý z nás se může dostat do situace, kdy...