Kohoutí muž oslovuje ženy na sociálních sítích a okrádá je o peníze

Date:

Vzpomínáte si na Podvodníka z Tinderu (Tinder Swindler), který se stal hitem na Netflixu? Další stejný případ nemusíte hledat daleko – slovenská policie varuje ženy před podvodníkem, který zkouší stejné praktiky.

Získá si důvěru a vyláká od žen peníze
Podobně, jak jste mohli vidět v dokumentu Tinder Swindler, kde se podvodník tvářil, že patří do vlivné rodiny, která obchoduje s diamanty, ani mladý Slovák nevystupuje pod svým vlastním jméno. Princip okrádání je také stejný – nejprve si získá důvěru žen a později se od nich snaží vylákat peníze, přičemž slibuje, že je vrátí. Stejně tak mu nedělá problém ženy vydírat.

Slovenská policie se obrátila na veřejnost s prosbou, aby jim lidé pomohli vypátrat pětadvacetiletého Kristiána z Bratislavy. „Hledaný vystupuje na sociálních sítích pod různými identitami a jeho cílovou skupinou jsou zejména ženy, u kterých si postupně získává důvěru a následně od nich pod různými záminkami vyláká peníze s příslibem zhodnocení nebo vrácení. Osoba má výrazné tetování na krku,“ uvádějí na Facebooku.

Slovák dostal přezdívku Kohoutí muž
Mladík, který se snaží přivydělat si okrádáním neznámých žen na sociálních sítích dostal velmi trefnou přezdívku podle výrazného tetování na krku – Kohoutí muž. Policie tam zahájila pátrání po tomto muži, jehož lidé snadno poznají podle dvou výrazných tetování a ženy varuje, aby nikomu cizímu neposílali peníze. Obzvlášť ne Kohoutímu muži, který vystupuje pod různými jmény.

Lidé v komentářích ho nazvali slovenským Podvodníkům z Tinderu a někteří vyčítají ženám, proč posílají peníze neznámému muži a samy se tímto ohrožují. Pokud byste o muži měli jakékoli informace, nebo byste ho potkali v místě svého pobytu, kontaktujte policii na čísle 158 nebo jim napište zprávu na Facebooku.

Hledáte lásku na seznamce? Buďte opatrné
Na seznamce je až příliš jednoduché lhát. Nikdo vás nezná, a tak si můžete hrát prakticky na kohokoli. Věk, jméno, vzhled, finance, záliby – to vše si lidé vymýšlejí. Představte si, že s takovým člověkem skutečně začnete chodit. Pokud s někým neznámým začnete randit, buďte vždy ostražité.

Young adult woman swiping on an online dating app. She’s using her smart phone on the sofa at home.

Příběh lásky plný zklamání a stalkování si zažila i Lucy, která chodila s mužem ze seznamky několik měsíců, nakonec se ukázalo, že po celou dobu lhal. Cítila se zrazená, vyčítala si, že všechna znamení nejprve ignorovala. Nyní se podělila o svůj příběh, aby ostatní ženy věděly, při jakých signálech by měly zpozornět:

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou...

Na SvetStromku.cz koupíte krásné vánoční stromky i další výzdobu za nízké ceny

Právě teď je nejlepší čas řešit vánoční výzdobu tak,...

Jak si můžu ověřit svou bonitu, než půjdu žádat o půjčku?

Pokud nutně a rychle potřebujete půjčit peníze, není snad...