Jak zhubnout z břicha? 10 vědecky potvrzených tipů, jak se zbavit břišního tuku

Date:

Toužíte mít tělo bohyně? Toto je top 10 účinných tipů, které zatočí s břišním tukem. Není to až tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Břišní tuk je víc než jen nepříjemnost, je skutečně škodlivý. Viscerální tuk – je hlavním rizikovým faktorem diabetu 2. typu, srdečních chorob a jiných chronických stavů. Jak se ho zbavíte?

Přestože ztráta tuku z této oblasti je často náročná, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se jej zbavili nebo alespoň zmenšili jeho objem. Přečtěte si účinné tipy, podložené vědeckými studiemi.

kniny
Rozpustná vláknina absorbuje vodu a vytváří gel, který zpomaluje průchod potravy trávicím systémem. Díky tomu cítíte sytost déle a přirozeně jíte méně. Takto také snadno snížíte počet kalorií, které vaše tělo absorbuje z potravy. A ještě jeden bonus – rozpustná vláknina může pomoci v boji proti břišnímu tuku.

Pozorovací studie na více než 1 100 dospělých ukázala, že s každým zvýšením příjmu rozpustné vlákniny o 10 gramů se přibírání břišního tuku během 5 let snížilo o 3,7 %. Jaké potraviny obsahují hodně prospěšné vlákniny? Mezi vynikající zdroje rozpustné vlákniny patří: lněná semena, shirataki nudle, růžičková kapusta, avokádo, luštěniny a ostružiny.

 1. Vyhýbejte se potravinám, které obsahují transmastné kyseliny
  Trans-tuky vznikají přidáváním vodíku do nenasycených tuků, jako je například sójový olej. Nacházejí se v některých margarínech a pomazánkách, často se přidávají i do balených, zpracovaných potravin. Pozitivní je, že mnozí výrobci potravin je přestali používat.

Studie spojují tyto tuky se záněty, srdečními chorobami, inzulínovou rezistencí a přírůstkem břišního tuku.

Zajímavé výsledky přinesla studie na opicích. Opice, které jedly stravu s vysokým obsahem trans-tuků, získaly až o 33 % více břišního tuku než ty, které jedly stravu s vysokým obsahem mononenasycených tuků.

Abyste snížil objem břišního tuku, pečlivě čtěte složky na etiketách výrobků a těm, které obsahují transmastné kyseliny se vyhýbejte. Bývají označeny také jako hydrogenované tuky.

Fitness woman doing wide mountain climbers exercise. Female in sportswear exercising on fitness mat outdoors.
 1. Nepijte příliš mnoho alkoholu
  Příliš mnoho alkoholu může kromě jiných problémů také způsobit nabírání břišního tuku. Pozorovací studie spojují těžkou konzumaci alkoholu s výrazně zvýšeným rizikem nadměrného ukládání tuku kolem pasu.
 2. Jezte stravu s vysokým obsahem bílkovin
  Protein je mimořádně důležitá živina pro regulaci hmotnosti. Vysoký příjem bílkovin zvyšuje uvolňování hormonu sytosti, který snižuje chuť k jídlu. Bílkoviny také zvyšují rychlost metabolismu a pomáhají udržet si svalovou hmotu během hubnutí. Mnohé pozorovací studie ukazují, že lidé, kteří jedí více bílkovin, mají méně břišního tuku než ti, kteří jedí méně bílkovin.

Postarejte se o to, aby každé vaše jídlo obsahovalo dobrý zdroj bílkovin, jako například: maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, syrovátkový protein, fazole.

 1. Snižte hladinu stresu
  Stres může způsobit, že naberete břišní tuk absolutně nenápadně – nadledvinky začnou produkovat kortizol, který je známý také jako stresový hormon. Vysoké hladiny kortizolu zvyšují chuť k jídlu a podporují ukládání břišního tuku. Navíc ženy, které již mají širší pas, mají více kortizolu v reakci na stres.

Chcete-li snížit břišní tuk, věnujte se příjemným aktivitám, které zmírňují stres. Účinnými metodami jsou cvičení jógy nebo meditace.

 1. Nejezte mnoho sladkých jídel
  Cukr včetně doplňované fruktózy souvisí s řadou chronických onemocnění. Patří sem srdeční choroby, cukrovka 2. typu, obezita a dokonce i ztučnění jater.

Pozorovací studie dokazují vztah mezi vysokým příjmem cukru a zvýšeným břišním tukem. Třeba také myslet na to, že nejen rafinovaný cukr může vést k přibírání břišního tuku. I zdravější cukry, jako je med, je třeba používat s mírou.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou...

Na SvetStromku.cz koupíte krásné vánoční stromky i další výzdobu za nízké ceny

Právě teď je nejlepší čas řešit vánoční výzdobu tak,...

Jak si můžu ověřit svou bonitu, než půjdu žádat o půjčku?

Pokud nutně a rychle potřebujete půjčit peníze, není snad...