Jak předejít odlupování obkladu a dlažby v koupelně?

Date:

Nejčastějším důvodem vydouvání obkladu a také vzniku neestetických vlhkých map, fleků či plísní na vnějších stěnách koupelny bývá podcenění hydroizolační vrstvy pod nalepenými obkladovými prvky.

Problém zatečených, plesnivých stěn a odpadávajícího obkladu v místnostech se zvýšenou vlhkostí trápí obyvatele starších budov, ale i novostaveb. Ve vlhkém prostředí je totiž důležitá izolace proti vodě a vlhkosti – a to nejen u podkladu z materiálů citlivých na vodu, které se často používají v dnešních novostavbách (například sádrokarton a dřevo při montáži stěn nebo anhydridové potěry při realizaci podlah), ale také v případě tradičních podkladů, jako jsou cementové potěry a omítky.

Luxury Bathroom Interior With Shower, Toilet, Mirror And Yellow Towels.

Hydroizolační vrstva se aplikuje před lepením obkladu a dlažby a jejím úkolem je chránit podkladové konstrukce před vlhkostí a vodou pronikající spárami mezi obkládačkami. Jinak hrozí jejich postupné narušování. Kvalitní hydroizolační stěrky vynikají dokonce schopností přemostění trhlin vzniklých v podkladu. Zde platí staré známo, že prevence je levnější a jednodušší než pozdější řešení poruch.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Svářecí technika: Tipy pro výběr nejlepší svářečky

Nelze poradit univerzální svářečku, která pro vás bude ta...

Mít na kole oblečeno kvalitní cyklistické oblečení se vyplatí

Patříte k těm, kteří si potrpí na kvalitním oblečení, obuvi,...

Co věnovat ženě k narozeninám

Hledáte krásný dárek nebo něco, čím byste potěšili milovanou...

Střevní mikroby mohou mít pozitivní vliv na léčbu rakoviny, říkají vědci

Lidská střeva jsou domovem obrovského množství bakterií, hub, virů...