Jak předejít odlupování obkladu a dlažby v koupelně?

Date:

Nejčastějším důvodem vydouvání obkladu a také vzniku neestetických vlhkých map, fleků či plísní na vnějších stěnách koupelny bývá podcenění hydroizolační vrstvy pod nalepenými obkladovými prvky.

Problém zatečených, plesnivých stěn a odpadávajícího obkladu v místnostech se zvýšenou vlhkostí trápí obyvatele starších budov, ale i novostaveb. Ve vlhkém prostředí je totiž důležitá izolace proti vodě a vlhkosti – a to nejen u podkladu z materiálů citlivých na vodu, které se často používají v dnešních novostavbách (například sádrokarton a dřevo při montáži stěn nebo anhydridové potěry při realizaci podlah), ale také v případě tradičních podkladů, jako jsou cementové potěry a omítky.

Luxury Bathroom Interior With Shower, Toilet, Mirror And Yellow Towels.

Hydroizolační vrstva se aplikuje před lepením obkladu a dlažby a jejím úkolem je chránit podkladové konstrukce před vlhkostí a vodou pronikající spárami mezi obkládačkami. Jinak hrozí jejich postupné narušování. Kvalitní hydroizolační stěrky vynikají dokonce schopností přemostění trhlin vzniklých v podkladu. Zde platí staré známo, že prevence je levnější a jednodušší než pozdější řešení poruch.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou...

Na SvetStromku.cz koupíte krásné vánoční stromky i další výzdobu za nízké ceny

Právě teď je nejlepší čas řešit vánoční výzdobu tak,...

Jak si můžu ověřit svou bonitu, než půjdu žádat o půjčku?

Pokud nutně a rychle potřebujete půjčit peníze, není snad...