Americká luxusní kuchyně navržená podle českých designérů

Date:

Příliš velká kuchyně prý neexistuje. Alespoň v našich končinách v ní bojujeme s každým čtverečním centimetrem. Podívejte se, jak vypadá kuchyň, je-li k dispozici dostatek prostoru.

V tomto americkém luxusním domě sice není typická slovenská kuchyně, přesto byla vytvořena rukopisem slovenských designérů a je důkazem, že jejich práce si nachází obdiv i za našimi hranicemi.

Autory této elegantně otevřené a velké kuchyně jsou slovenští rodáci, designéři Helena a Vincent Sagartovci, kteří tvoří ve Washingtonu. Navrhli ji v nově postaveném domě ve Virginii pro manžele v důchodovém věku, kteří se rozhodli skončit s cestováním, usadit se zde na stáří a obklopit se komfortem. Původní dům na rozsáhlém pozemku s výměrou několika hektarů zbourali. Novostavbu na pozemku umístili a orientovali tak, aby z ní měly jižní výhledy na okolí a při dobrém počasí i na vzdálenější hory. To byla vlastně myšlenka celého projektu – maximálně vnést do interiéru okolní přírodu.

Srdce domova

Celé dění rodiny probíhá v přízemí ve společenském prostoru, jehož součástí je otevřená kuchyně spojená s obývacím pokojem. Je to v rodině nejoblíbenější místo nejen proto, že se zde hodně a dobře vaří, ale také proto, že majitelé jsou společenští a rádi pořádají párty pro přátele. I proto je kuchyň vybavena dvěma chladničkami, čtyřmi myčkami. V podstatě vše je zde znásobeno, aby prostor poskytoval komfort nejen domácím, ale také jejich četným návštěvám. V dřevěné nice je zakomponován i menší kuchyňský koutek. V něm, mimo společenské dění, připravují majordomus nebo cateringová společnost pohoštění pro hosty, kteří se nerušeně baví v otevřeném obývacím prostoru.

Realistic illustration 3d render of a kitchen

Méně je více

Paradoxně se to vztahuje i na tuto kuchyni. Týká se to zejména barevného a materiálového řešení. Velký prostor poskytl tvůrcům interiéru možnost uvažovat o minimalistickém uspořádání kuchyně bez horních skříněk. Rozložení nízkých a vysokých částí nábytku i samostatných ostrovů působí velmi vzdušně a je přizpůsobeno místnosti tak, aby neomezovalo ve výhledech. Přes panoramatická okna podél celého prostoru a francouzská okna v obývákové části sem proniká dostatek světla a v podstatě i celé nádherné přírodní okolí. Nenarušuje to ani barevná paleta celého interiéru, která se nese v neutrálních barvách.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak se postarat o citlivou a alergickou pleť?

Alergické reakce jsou většinou typické pro citlivou nebo problematickou...

Na SvetStromku.cz koupíte krásné vánoční stromky i další výzdobu za nízké ceny

Právě teď je nejlepší čas řešit vánoční výzdobu tak,...

Jak si můžu ověřit svou bonitu, než půjdu žádat o půjčku?

Pokud nutně a rychle potřebujete půjčit peníze, není snad...